Telefon
WhatsApp
Soğuk Hava Depoları

Soğuk Hava Depolarında yüksek enerji verimliliğini sağlamak en önemli olgulardadır. Bu nedenle yapısal olarak ısı yalıtım detayı eksiksiz yerine getirilmelidir. Soğutmak için harcanan enerji maliyeti,  ısıtmak için harcanan enerji maliyetinden çok daha fazladır. İşte bu nedenle, doğru yalıtım malzemesi kullanmak ve kullanılan yalıtım malzemesinin, aynı zamanda buhar kesici özellğinin bulunması en önemli unsurdur.

Panel uygulaması ile oluşturulan Soğuk Hava Depolarında oluşan ekyerleri ve vida deliklerinin çokluğu nedeni ile ısı köprüleri oluşmakta bu nedenle depo içerisindeki havanın belli derecede kalabilmesi için yüksek değerde enerji ve dolayısıyla mali kayıplar yaşanmaktadır.

Sprey Poliüretan; ısı yalıtım özelliği yoğunluğunun 40 dansite olması, basma mukavemetinin yüksek olması, ekyersiz bir bütün halinde uygulanabilmesi, ısı iletkenlik değerinin % 0.020'nin altında olması gibi özellikleri sayesinde soğuk hava depoları için mükemmel bir üründür.

 

Sprey Poliüretan Köpük, Soğuk Hava Depolarında kullanım ve iklim koşullarına göre 9cm den başlayarak 17 cm ye kadar uygulanabilmektedir.

 

Poliüretan Sprey  Köpük dış cephe ısı yalıtımı uygulaması; Mobil izolasyon  aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli sıvı Poliüretan  Sprey  Köpük malzemenin, ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak,  yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile bina dış yüzeyine püskürtme  olarak uygulanması şeklindedir. Püskürtme Poliüretan Sprey  Köpük su ile temasında bozulmaz ve uygulandığı  yerden ayrışmaz. Asit, baz ve tuzlu ortamlara dayanıklıdır. Püskürtme  Poliüretan Sprey  Köpük bakteri ve haşere barındırmaz, koku yapmaz, çürümez, uzun  ömürlü ve çevre dostudur.

Avantajları;

  • > Su ile temasında bozulmaz,
  • > Uygulandığı yerden ayrışmaz,
  • > Asit, baz ve tuzlu ortamlara dayanıklıdır,
  • > Sprey Poliüretan Köpük bakteri ve haşere barındırmaz,
  • > Koku yapmaz,
  • > Gıda ürünleri ile temasında Sakınca yoktur,
  • > Çürümez, uzun ömürlü ve çevre dostudur,

TEKLİF FORMU